27 Февруари, 2026

Китай официално съобщи за нов смъртоносен вирус

Китай официално съобщи за нов смъртоносен вирус

Симптомите са кашлица, висока температура и намаляване на белите кръвни клетки и тромбоцитите в кръвта

Китайските здравни власти официално обявиха епидемичен взрив от вируса SFTS /Huaiyangshan banyangvirus/, който се предава чрез кърлежи, съобщава Global Times.

По последни данни 60 души вече са заразени, седем са починали вследствие на заразяването.

Първоначално епидемията е регистрирана в провинция Дзянсу, по-късно здравните власти са открили множество заразени и в провинция Анхуи.

Един от заразените заявява пред медията, че симптомите на заразата включват кашлица, висока температура и намаляване на нивото на белите кръвни клетки и тромбоцитите в кръвта.

SFTS не е нов вирус, той бе открит и идентифициран за първи път през 2011 г. Вирусът се предава както от кърлежи на хора, така и от заразен човек на друг човек - чрез кръв или въздушни капки

Сподели:

Коментари (0)

МВФ одобри заем за Украйна от 8,1 млрд. долара, отпуска първия транш

МВФ одобри заем за Украйна от 8,1 млрд. долара, отпуска първия транш

Изпълнителният съвет на Фонда подписа новата програма във Вашингтон на 26 февруари. Киев ще получава финансова подкрепа от фонда на траншове до 2029 г.

Унизително поражение за Стармър, Зелените превзеха крепост на лейбъристите

Унизително поражение за Стармър, Зелените превзеха крепост на лейбъристите

Загубата подчертава още по-ярко разпадането на двуполюсния модел в британската политика

Италия оспори климатичната политика на ЕС: Поиска замразяване цените на емисиите

Италия оспори климатичната политика на ЕС: Поиска замразяване цените на емисиите

„Механизмът на Системата за търговия с емисии в сегашния ѝ вид не е нищо повече от данък върху енергоемките компании. Необходимо е съществено преразглеждане"