6 Декември, 2025

Кметът на Северодонецк: Руските сили са обкръжили почти изцяло града

Кметът на Северодонецк: Руските сили са обкръжили почти изцяло града

По думите му руската армия се опитва да атакува града от няколко посоки


"Руските сили са обкръжили почти изцяло Северодонецк", заяви кметът на украинския град в източната Луганска област, цитиран от Франс прес. Той добави, че руската армия и проруските сепаратисти се опитват да атакуват града от няколко посоки.

Северодонецк е един от най-важните градове в Донбас, които остават под контрола на украинските власти.

Много от около 100-те хиляди жители на Северодонецк вече са се евакуирали. 15 000 местни жители обаче отказват да напуснат града.

Северодонецк и близкият негов град близнак Лисичанск от няколко седмици са подложени на обстрел от руските сили и фронтовата линия непрекъснато се приближава, отбелязва АФП. Краматорск, превърнал се в административен център на частта от Донбас, останала под украински контрол след избухването през 2014 г. на конфликта със сепаратистите, се намира на близо 80 километра на запад.
Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.