Свят
Командващият обединените сили на САЩ цял ден не е могъл да се свърже с руския началник-щаб след падането на С-300 в Полша
Командващият обединените сили на САЩ генерал Марк Мили съобщи на пресконференция в Пентагона, че през целия ден във вторник, след падането на ракета С-300 на територията на Полша се е опитвал да се свърже с началник-щаба на руските въоръжени сили Валерий Герасимов.
"През целия ден от офиса ми опитваха да ме свържат с Герасимов, но безрезултатно", заяви Мили.
ВВС обаче обръща внимание, че Валерий Герасимов не се е появявал публично или по медиите от няколко седмици.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Правителството заложи 5,7% дефицит в бюджета за тази година, иска още заеми
Кабинетът иска да тегли още дълг - над вече одобрените 3,8 милиарда евро
Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика
Доналд Тръмп и властите в Хелзинки обявиха, че американската брегова охрана ще придобие 11 ледоразбивача - 7 от тях ще бъдат построени в Съединените щати, а 4 във Финландия
Зеленски: Русия отслабва отбраната на райони за сметка защитата на Москва и Кримския мост
Украинското разузнаване се е сдобило с вътрешни руски документи, оценяващи последствията от „далекобойните санкции“ на Украйна