Свят
Комисия на ЕП ще гласува на 4-ти март доклада за напредъка на Северна Македония за членство в ЕС
Докладът за напредъка на Северна Македония по пътя й към ЕС ще бъде гласуван в комисията по външна политика на Европейския парламент на 4-ти март, съобщи за БНР постоянният докладчик за страната в Европарламента Илхан Кючюк.
Ако получи зелена светлина, докладът ще бъде подложен на гласуване и в пленарна зала, което се очаква да стане до края на месеца.
Илхан Кючюк в момента е в Северна Македония, където се срещна с президента Стево Пендаровски, премиера Зоран Заев, министъра на външните работи Буяр Османи, вицепремиера Никола Димитров и лидера на опозиционната партия Християн Мицкоски.
Той заяви, че присъединяването на западната ни съседка към ЕС е от стратегически интерес не само за нея, но и за България. Кючюк бе категоричен, че двустранните въпроси трябва да се решават в двустранен формат, политиците имат отговорността за политически решения, а историята да се остави на историците.
Още от Свят
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски