22 Юли, 2026

Коронавирусът "помири" Гуайдо и Мадуро

Коронавирусът "помири" Гуайдо и Мадуро
Николас Мадуро и Хуан Гуайдо

Президентът социалист Николас Мадуро и опозиционният лидер Хуан Гуайдо постигнаха споразумение за съвместна борба срещу новия коронавирус във Венецуела, предаде АФП, цитирана от БТА.

Според документ, който бе прочетен по държавната телевизия от министъра на комуникациите и информацията Хорхе Родригес, Мадуро и Гуайдо ще търсят заедно средства за финансиране на отговора на епидемията в обхванатата от тежка криза страна. Те ще бъдат подпомагани от Панамериканската здравна организация, която потвърди новината, но не даде подробности.

От лагера на Гуайдо също потвърдиха споразумението.

Венецуелският министър на комуникациите и информацията съобщи още за рекорден дневен ръст на броя на заразените с коронавируса в страната.

През последното денонощие във Венецуела са били потвърдени 156 нови случая. С това общият брой на заразените в страната вече е 1819.

Повечето от новите случаи са внесени от съседни държави, отбеляза Родригес.

18 заразени с коронавируса във Венецуела са починали, а 334 са оздравели.
Сподели:
Зеленски: Новият главнокомандващ на ВСУ е генерал-майор Михаило Драпатий

Зеленски: Новият главнокомандващ на ВСУ е генерал-майор Михаило Драпатий

Той е сред най-младите украински генерали, преминали през всички етапи на войната с Русия още от 2014 г. Президентът благодари на ген. Сирски за защитата на Киев, Харковската контранастъпателна операция, операцията в Курска област и цялостния му принос за отбраната на Украйна

Тръмп: САЩ ще подкрепят Ливан, държава, която десетилетия беше третирана несправедливо

Тръмп: САЩ ще подкрепят Ливан, държава, която десетилетия беше третирана несправедливо

Асошиейтед прес отбелязва, че това е първата среща между Жозеф Аун и американски президент, както и първото посещение на ливански държавен глава в Белия дом от 2009 година

Кремъл се опитва да спаси Москва от недостиг на бензин и дизелово гориво

Кремъл се опитва да спаси Москва от недостиг на бензин и дизелово гориво

Московска област потребява около 6 милиона тона бензин годишно. За да покрие това търсене, Русия е започнала и внос на горива от Индия.

Коментари (0)