Капсулата премина на едва 130 км над повърхността на спътника
Космическият кораб "Орион" достигна Луната. Капсулата премина на едва 130 км над повърхността на спътника. "Орион" изпълнява полето от космическата програма на НАСА "Артемис". Целта на програмата е отново да бъдат изпратени хората на Луната.
След като премина ниско над повърхността, "Орион" ще влезе в орбитата на Луната на по-голямо разстояние от днешното прелитане. Сегашната мисия на кораба е изпитателна и на борда няма хора. Тя трябва да завърши слез три седмици.
Фактор
След като премина ниско над повърхността, "Орион" ще влезе в орбитата на Луната на по-голямо разстояние от днешното прелитане. Сегашната мисия на кораба е изпитателна и на борда няма хора. Тя трябва да завърши слез три седмици.
Още от Свят
Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО
Тя призова и за изграждане на стабилна европейска отбранителна индустриална база
Мерц към Москва: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва
„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"
Рубио: Няма държава, която да подкрепя Иран за въвеждане на такси за преминаване през Ормузкия проток