Руският опозиционен лидер Алексей Навални, отровен в Русия с нервно-паралитичното вещество от типа "Новичок", ще остане в Германия още няколко седмици, докато премине изцяло курса на реабилитация, съобщава говорителката на Навални Кира Ярмиш.
"Процесът на възстановяване ще заеме още много време. Това ще отнеме седмици, а може би и месеци", каза тя в ефира на "Навални. Live".
Въпреки, че говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че "берлинският пациент" може да се върне в Русия когато пожелае, наблюдатели смятат, че руското правителство ще направи всички възможно да "изхвърли" неудобния политик и да го принуди да остане в емиграция, съобщава Deutsche Welle.
В четвъртък стана известно, че съдебни пристави са наложили запор на жилището на Навални, както и на банковите му сметки, още докато е бил в кома, заради иск на Евгений Пригожин, известен като "готвачът на Путин".
Отчитайки близостта на Пригожин до Кремъл и лично до Путин, това всъщност е акция за сплашване от страна на режима.
След провала на отравянето, руските власти сега ще положат всички усили да го принудят да остане в чужбина и да не се връща в Русия, прогнозира Deutsche Welle.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения
„Наредих на всички агенции на нашето правителство да се подготвят да действат бързо"
Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус
Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна
Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер
„В момента няма информация за човешки жертви, но ще продължим да наблюдаваме и оценяваме ситуацията по отношение на щетите"