Той е присъствал на първия телевизионен дебат между американския президент и съперника му Джо Байдън
Личният помощник на американския президент Доналд Тръмп - Ник Луна, също е дал положителен резултат при тест за коронавирус, съобщи агенция "Блумбърг", цитиран от "Дарикнюз".
Луна, който е сред най-близките до президента служители, е поредният заразен от персонала на Белия дом. Във вторник той е присъствал на първия телевизионен дебат между Тръмп и съперника му Джо Байдън в Кливланд, Охайо.
Участвал е и в среща на Тръмп с негови поддръжници в Бедминстър, щата Ню Джърси, в четвъртък.
Телевизия АВС допълва, че Луна е женен за служителка на Белия дом, която е сред помощниците на старшия съветник и зет на президента Джаред Къшнър.
През последните дни с коронавирус се оказаха заразени помощничката на президента Хоуп Хикс, бившата му съветничка Келиан Конуей, трима сенатори републиканци, председателят на националния комитет на Републиканската партия Рона Макданиел, мениджърът на предизборната кампания на Тръмп - Уилям Степиън, както и трима журналисти от пресцентъра в Белия дом.
Още от Свят
Ирак даде срок на проиранските въоръжени групи да се разоръжат - до края на спетември
Част от тези групи атакуваха американски обекти в Ирак по време на войната в Близкия изток
Полша подписа договор с Швеция за доставка на три подводници
Става дума за подводници от типа A-26 - "пето поколение и най-модерните към момента"
Беларус: Всеки удар по руско-беларуската „Съюзна държава“ би предизвикал незабавен отговор
Украйна твърди, че Беларус разширява военната инфраструктура и съхранява боеприпаси край ключови коридори, докато в същото време съобщава за спирането на руските системи за насочване на дронове на територията на Беларус