15 Март, 2026

Лидерът на руските комунисти: Води се война, нужна е всеобща мобилизация

Лидерът на руските комунисти: Води се война, нужна е всеобща мобилизация

Генадий Зюганов

Друг депутат-комунист предложи губернаторите и депутатите да отиват на фронта като доброволци

Лидерът на Комунистическата партия на Русия КПРФ Генадий Зюганов нарече на заседание на Държавната дума "спецоперацията" в Украйна "война" и призова към всеобща мобилизация, съобщава The Insider.

"По какво специалната военна операция се различава от войната? Военна операция може да бъде прекратена всеки момент. Войната - не, тя може да завърши ли с победа или с поражение. Навеждам ви на мисълта, че се води война и ние нямаме право да я загубим. Сега да не се панкьосваме. Нужна е пълна мобилизация на страната, нужни са съвсем други закони", заявил Зюганова.

Междувременно депутатът от неговата партия Михаил Матвеев предложи губернаторите и депутатите да отиват на фронта като доброволци.

Но свой ред губернаторът на Хабаровския край Михаил Дегтярев преди няколко дни заяви, че би отишъл доброволец в Украйна, но не може, защото "няма право да изостави отговорния си пост".

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Цената на войната на Тръмп с Иран: милиарди долари на ден

Цената на войната на Тръмп с Иран: милиарди долари на ден

Военната операция на САЩ срещу Иран струва над 11,3 милиарда долара само през първата седмица. Анализите показват, че ако конфликтът се проточи, общите разходи могат да достигнат десетки милиарди, докато цените на петрола и горивата вече реагират на ескалацията.

Северен Израел отново е подложен на ракетни атаки от Иран и Ливан

Северен Израел отново е подложен на ракетни атаки от Иран и Ливан

Сега се съобщава за 10 ракети, изстреляни към северната част на страната, а през нощта бе съобщено за множество ракетни удари в други райони

Русия и ядрената енергетика - как Кремъл изнася влияние по света

Русия и ядрената енергетика - как Кремъл изнася влияние по света

„Когато Русия строи атомна електроцентрала, това на практика означава, че тя държи ключа към електроснабдяването в тази страна"