27 Май, 2026

Лидерът на ВМРО-ДПМНЕ: Щом Малевски твърди, че сме били един народ с българите, да му вземат титлата

Лидерът на ВМРО-ДПМНЕ: Щом Малевски твърди, че сме били един народ с българите, да му вземат титлата
Християн Мицкоски

Председателят на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицкоски заяви пред македонската телевизия "Алфа", че на професор Денко Малевски трябва да му бъде отнета професорската титла от Университета "Кирил и Методий".

Припомняме, че съветникът на президента на Република Северна Македония проф. Малевски предизвика скандал в Скопие със своя статия, в която пише, че "македонците и българите са били един народ, Гоце Делчев и Кръсте Мисирков, Малевски без съмнениеса българи.

По този повод и Мицкоски настоява за "спешно свикване на деканския съвет", който да отнеме професорското звание на Денко Малевски.

Това означава ли, че ако Мицковски дойде на власт, македонските българи ще бъдат подложени на гонения, пита изданието http://tatkovina.info/

"Македония получи нов студен душ от Брюксел и по всичко изглежда, че българското вето е станало реалност", коментира приближеният до ВМРО-ДПМНЕ "Алфа ТВ".

"Именно нашият източен съсед (България - бел.ред.) е най-новата пречка по евроинтеграционния път на Македония. Сега условие стана отказване от македонския език и македонското малцинство, както и голяма част от нашата история", посочва приближената до бившия премиер Груевски телевизия.

Сподели:
Тръмп връща в Белия дом бивш главен прокурор с ключова AI мисия

Тръмп връща в Белия дом бивш главен прокурор с ключова AI мисия

След кратко оттегляне по здравословни причини, Пам Бонди поема стратегическата задача да чертае политиката на САЩ в областта на изкуствения интелект

Загина работник от експлозия в хартиен завод в САЩ, 9 души са в неизвестност

Загина работник от експлозия в хартиен завод в САЩ, 9 души са в неизвестност

Първоначално беше съобщено за химическа експлозия, но впоследствие инцидентът е определен като спукване на резервоар с голямо количество химически вещества

"Дипломация" в стил Медведев: ЕС има твърде много дипломати в Киев, време е за съкращения

"Дипломация" в стил Медведев: ЕС има твърде много дипломати в Киев, време е за съкращения

Безцеремонните заплахи на обичайният критик на Запада са отправени часове след предупреждението на Кремъл за масирани руски удари срещу украинската столица

Коментари (0)