8 Март, 2026

Лукашенко се държа с Путин като угодничещ васал, изпаднал е в ролята на просител

Лукашенко се държа с Путин като угодничещ васал, изпаднал е в ролята на просител

Александър Лукашенко и Владимир Путин

Докато Лукашенко говореше за "братския руски народ", даже за "един народ", Путин разглеждаше обувките си, сякаш искаше да се убеди, че са добре лъснати

Лукашенко се държеше с Владимир Путин като угодничещ васал и именно от това ще се възползва шефът в Кремъл, пише днес в коментар германският Die Welt.

"Гостът от Минск не пропусна нито една възможност, за да покаже на Путин, че той е негов васал. Това беше видимо по езика на тялото на двамата политици. Докато Путин, както обикновено седеше с широко разкрачени крака и отпуснат в креслото си, Лукашенко се опитваше да демонстрира близост с него: събираше колене, опираше се с ръка на страничната облегалка на креслото му, за да гледа Путин в лицето, докато му говори. Путин го гледаше със скучаещо изражение на лицето", се казва в текста.

"Докато Лукашенко говореше за "братския руски народ", даже за "един народ", Путин разглеждаше обувките си, сякаш искаше да се убеди, че са добре лъснати", пише авторът.

"Поведението на Путин беше по-ясно,  даже и от сухата му риторика и даде на Лукашенко да разбере, че е в слаба позиция. Изпаднал е в ролята на просител, макар че по време на предизборната кампания открито критикуваше Русия за намеса в изборите в Беларус", припомня Die Welt.

"Сега дойде моментът Путин да получи от Лукашенко всички отстъпки, които той отказваше преди и руски контрол над белоруската политика и икономика. В предишните години Лукашенко можеше да си позволи да се съпротивлява срещу загубата на суверенитет, но сега той вече няма алтернатива", коментира Die Welt.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп говори суперлативи за Мелони - нарече я "велик лидер"

Тръмп говори суперлативи за Мелони - нарече я "велик лидер"

Италианският премиер веднага откликна на молбата на САЩ да изпрати помощ за противовъздушна отбрана на държави от Персийския залив

Иран е взел решение за нов върховен лидер, но бави изявлението

Иран е взел решение за нов върховен лидер, но бави изявлението

Решението на Съвета идва на фона на остри военни удари по ирански цели от страна на САЩ и Израел, които според западни медии предизвикват сериозни пробиви в единството на управляващите елити

Свещена война: Пентагонът е превърнат в храм на Армагедон под ръководството на Хегсед

Свещена война: Пентагонът е превърнат в храм на Армагедон под ръководството на Хегсед

Над 200 военни алармират: Командири в САЩ обявиха Тръмп за 'Избрания' и оправдават ударите срещу Иран с библейски пророчества за Второто пришествие