14 Януари, 2026

Малофеев прави монархическа партия, готви Путин за трона

Малофеев прави монархическа партия, готви Путин за трона

Малофеев и Решетников на събрание на "Двуглав орел"

Така нареченият "православен олигарх" Константин Малофеев създава монархическа партия в Русия, като за целта ще бъде създаден и нов медиахолдинг, но откъде ще дойде финансирането на толкова амбициозен проект е неизвестно, пише The Bell.

База за новата консервативна партия е Обществото за развитие на руското историческо просвещение "Двуглав орел" чиито председател е Малофеев, а Леонид Решетников е в ръководството. Засега в него членуват едва около 2 хиляди души, но до края на 2019 година Малофеев твърди, че ще увеличи броят им пет пъти.

По думите му, 28% от руснаците са монархисти по убеждения, а 6% са твърдо за монархическа система.

"Разбира се, това са хора, които обичат Владимир Путин и виждат продължението на властта му в имперско-монархическа форма. Аз споделям това мнение", казва Малофеев.

На събрание на "Двуглав орел" преди година Малофеев беше още по-конкретен:

"Ние сме убедени, че Путин ни е изпратен от Бога".

Малофеев е собственик на медиахолдинга "Царьград" и не крие, че на журналистите, работещи в него им е забранено да критикуват Путин.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген