Русия обвини американското посолство, че публикувало маршрутите на днешните протести
Русия обвини американското посолство в Москва, че е публикувало маршрути на планираните демонстрации в подкрепа на кремълския критик Алексей Навални и поиска обяснение от американските дипломати.
„Вчера посолството на САЩ в Москва публикува „протестни маршрути“ в руските градове и разпространи информация за „марша към Кремъл“, написа във Фейсбук говорителят на руското външно министерство Мария Захарова и добави:„Американските колеги ще трябва да дадат обяснения." /АФП
Още от Свят
САЩ готвят нова ядрена стратегия за защита на съюзниците от Китай и Русия
В нея се оспорва установеният от десетилетия подход на САЩ към ядрените оръжия
Ген. Замир: Израелската армия ще продължи да действа изпреварващо в ивицата Газа
“Израелската армия ще продължи да действа проактивно и в съответствие с установения принцип: във всички ситуации да защитаваме селищата и жителите и да пазим тяхната сигурност"
В Москва погребаха генерал при засилена секретност - вероятно близък на ген. Чайко, който беше обект на атентат
Почетен караул, носещ знамето на руските Въздушно-космически сили, е съпровождал церемонията, но на гроба е имало знаме на Сухопътните войски