5 Декември, 2025

Мъж нападна сръбската посланичка в Мадрид, Сърбия иска пълно разследване

Мъж нападна сръбската посланичка в Мадрид, Сърбия иска пълно разследване

Ирена Шарац връчва акредитивните си писма на крал Фелипе


Посланикът на Сърбия в Испания Ирена Шарац е била нападната вчера следобед в центъра на Мадрид, съобщи Танюг. По информация на агенцията млад мъж е нападнал физически сръбския посланик на улицата, на която живее, и е наранил гърба ѝ. Според показания на свидетели лицето е било от албански произход.

„Категорично осъждам физическото нападение срещу посланик Шарац в Мадрид. Изискваме от всички власти пълно разследване и отговорност за този възмутителен инцидент и акт на насилие срещу най-висшия дипломатически представител на нашата страна”, каза за Танюг ръководителят на сръбската дипломация Марко Джурич.

Според свидетелствата на присъстващи младият мъж се приближил до посланик Шарац, която говорела по телефона на сръбски, и я попитал дали е от Сърбия, след което я ритнал в гърба и избягал.

Няколко свидетели безуспешно са се опитали да заловят нападателя. За нападението е подаден сигнал в полицията, която е пристигнала на мястото и е извършила оглед.

Посланик Шарац е в добро състояние, информира източник на Танюг.
Сподели:

Коментари (0)

МНС: Заповедта за арест на Путин остава в сила дори ако се приеме обща амнистия

МНС: Заповедта за арест на Путин остава в сила дори ако се приеме обща амнистия

Обвинени са също Сергей Шойгу, секретар на Съвета за сигурност на Русия и бивш министър на отбраната, и началникът на Генералния щаб на Русия генерал Валерий Герасимов, които са издирвани по данни за военни престъпления и престъпления срещу човечеството заради нападения срещу мирни жители. 

ЕС глоби платформата Х - Рубио видя „атака срещу американския народ“

ЕС глоби платформата Х - Рубио видя „атака срещу американския народ“

„Глобата от 140 милиона долара, наложена от Европейската комисия, не е просто атака срещу X, а атака срещу всички американски технологични платформи."

Зеленски: Русия трябва да върне още хиляди похитени украински деца

Зеленски: Русия трябва да върне още хиляди похитени украински деца

"Благодаря на президента на САЩ и на първата дама на САЩ за непрекъснатото внимание към този важен въпрос"