24 Август, 2026

Microsoft: Нова кибератака от руска хакерска група

Microsoft: Нова кибератака от руска хакерска група

Корпорацията Microsoft твърди, че е документирала нови кибератаки от предполагаема руска хакерска група, която се смята, че е извършила и атаката срещу SolarWinds.

В съобщение на Microsoft се твърди, че специалистите на корпорацията "наблюдават нови действия" от групата Nobelium.

По-рано Microsoft заяви, че тя оперира от територията на Руската федерация и стои зад атаката срещу SolarWinds. Според Microsoft последните атаки са извършени, по-специално срещу компании, работещи в цифровия и финансовия сектор, срещу правителствени агенции, както и обществени и изследователски организации.

Те се намират в 36 държави, включително САЩ, Великобритания, Германия и Канада.

„Тези неотдавнашни действия бяха до голяма степен неуспешни, по-голямата част от целите не бяха хакнати, до момента получихме данни за три хакнати организации“, казаха от компанията. Тя изясни, че засегнатите структури са били уведомени за предполагаемите нападения, съобщава БГНЕС.

Сподели:
Ако дойде на власт: AfD ще извади Германия от еврозоната и Шенген

Ако дойде на власт: AfD ще извади Германия от еврозоната и Шенген

Лидерът на партията Алис Вайдел настоява още за по-малко миграция, повече депортация и ограничение за немско гражданство

WSJ: Русия тества готовността си за нов кръг от военна мобилизация

WSJ: Русия тества готовността си за нов кръг от военна мобилизация

През последните месеци Москва не успя да набере достатъчно нови войници, за да компенсира убитите и ранените на бойното поле, докато украинският напредък намали средния живот на руския войник на фронта до минути, дни или седмици, коментира The Wall Street Jounal

Politico: Киев разширява въздушните си удари дълбоко в Русия - кои са ключовите цели

Politico: Киев разширява въздушните си удари дълбоко в Русия - кои са ключовите цели

Изданието изтъква, че ВСУ никога не атакуват умишлено цивилни обекти, за разлика от руските окупаторите

Коментари (0)