28 Юли, 2026

Мицкоски иска промяна на Преговорната рамка след преговори с България

Мицкоски иска промяна на Преговорната рамка след преговори с България
Християн Мицкоски

Премиерът на Северна Македония Християн Мицкоски поиска промяна на Преговорната рамка с Европейския съюз.

"Ако има политическа воля и реален прочит на нещата, е възможна промяна в Преговорната рамка с ЕС. Ще са необходими гаранции, че няма да има допълнителни двустранни условия от София", каза той в интервю за ТВ24.

"Ако наистина искат да видят Македония там (в ЕС), има възможност за това, но трябва да бъдат честни с нас и да ни кажат "ние искаме при тези условия". Ако имаме политическа воля и правилен прочит на нещата, всичко може да се случи", добави Мицкоски.

Македонският премиер обяви, че "има поне три решения", за които е готов да преговаря със следващото редовно правителство на България.

"Има поне три креативни решения, които съм готов да обсъждам, когато има политическо правителство в България.

Тези решения могат да бъдат решението на целия процес", каза министър-председателятна РСМ.

Мицкоски твърди, че "пътят, по който се е вървяло досега, е грешен и трябва да се търси решение".

"Готови сме да седнем и да намерим решение с правителството в България. Да поговорим за всичко, за възможните рискове... Недопустими са твърденията, че все още трябва да направим това или онова. Направихме много за европейските ценности, но получихме нула", заяви Християн Мицкоски. | БГНЕС
Сподели:
Русия реши да защити носителите на „Калибър“ с технология от времето на Първата световна война

Русия реши да защити носителите на „Калибър“ с технология от времето на Първата световна война

Става дума за т.нар. ослепяващ камуфлаж (dazzle camouflage), който според анализаторите е практически безполезен срещу съвременните украински безпилотни системи, съобщава Defense Express.

NYT: Тръмп засега се отказва от ескалация срещу Иран заради опасения от недостиг на ракети за Patriot

NYT: Тръмп засега се отказва от ескалация срещу Иран заради опасения от недостиг на ракети за Patriot

В същото време малцина от най-близкото обкръжение на президента смятат, че по-нататъшната военна ескалация би била разумен ход

Кремъл: Украинската атака срещу ирански кораб в Каспийско море е равносилна на нападение срещу самия Иран

Кремъл: Украинската атака срещу ирански кораб в Каспийско море е равносилна на нападение срещу самия Иран

Украинските военни атакуваха плавателен съд, използван за доставка на военни товари с участието на Иран

Коментари (0)