30 Август, 2026

Мицкоски поиска бърза писта за ЕС, отговориха му: Спазвайте Преспанското споразумение

Мицкоски поиска бърза писта за ЕС, отговориха му: Спазвайте Преспанското споразумение
Християн Мицкоски


„Необходимо е Македония да влезе в ускорения процес на присъединяване към ЕС", заяви председателят на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицкоски, заедно със заместник-председателя Тимчо Муцунски, на среща с посланика на Германия Петра Дрекслер.

„Също така и да се ускори икономическото развитие и да се подобри жизненият стандарт на гражданите“, допълни той.

На срещата Мицкоски е представил ангажиментите, които ВМРО-ДПМНЕ ще има като бъдещо правителство, а именно европейска интеграция, ускорено икономическо развитие и борба с престъпността и корупцията.

Преди няколко дни германският посланик подчерта в изявление за македонските медии, че ще бъде важно дали бъдещото правителство ще продължи ясната стратегическа насока във външната политика на страната и дали ще осъществи решително и надеждно необходимите стъпки по пътя към ЕС.

„Споразумението от Преспа е обвързващо споразумение според международното право. Северна Македония е ангажирана с него“, посочи Дрекслер, цитиран от БГНЕС
Сподели:
Мобилизация в Русия може и да няма - това обаче не е повод за радост

Мобилизация в Русия може и да няма - това обаче не е повод за радост

Новите войници трябва не само да бъдат събрани, но и да бъдат обучени, облечени, нахранени, оглавени от командири и в крайна сметка отведени на мястото на бойните действия

ФБР вече няма да отхвърля кандидати за работа, които са наемали проститутки

ФБР вече няма да отхвърля кандидати за работа, които са наемали проститутки

Процесът предизвика загриженост от страна на настоящи и бивши агенти

Сомалия и Турция освободиха похитен кораб, убити са 14 пирати

Сомалия и Турция освободиха похитен кораб, убити са 14 пирати

От началото на годината край бреговете на Сомалия са извършени най-малко 15 нападения - рекорден брой от 2013 г. насам

Коментари (0)