27 Април, 2026

Мицотакис: Вечерта не е добра за "Нова демокрация"

Мицотакис: Вечерта не е добра за "Нова демокрация"

Кириакос Мицотакис

Гръцкият премиер обеща да си сътрудничи тясно с местните представители на опозицията

Премиерът Кириакос Мицотакис поздрави новоизбраните местни и регионални служители на втория тур на изборите в неделя, на които досегашните управляващи, подкрепяни от консерваторите, загубиха от независими и подкрепяни от опозицията представители на властта в Атина и Солун. Той призна, че резултатите са негативни за Нова демокрация.

"Това не беше особено добра вечер за Нова демокрация", каза той пред пресата. Политическите изводи обаче, що се отнася до разпределението на силите на партиите, по същество излязоха още първата неделя."

Що се отнася до политическите послания на изборите, "правителството трябва да стъпи здраво на земята", продължи той.

Мицотакис обеща да си сътрудничи тясно с местните представители на опозицията. "Бих искал да ги уверя, че задължение на правителството е да работи с тях, както казах миналата неделя... Очакваме продуктивно партньорство с избраните нови кметове и областни управители".

Сподели:

Коментари (0)

В Кремъл реагираха на изявлението на Тръмп за „добрите разговори“ с Путин

В Кремъл реагираха на изявлението на Тръмп за „добрите разговори“ с Путин

Припомняме, че по-рано президентът на САЩ заяви, че враждата между президента на Украйна Володимир Зеленски и руския диктатор Владимир Путин пречи войната да приключи

Мерц: САЩ са унизени от Иран, не се вижда краят на конфликта

Мерц: САЩ са унизени от Иран, не се вижда краят на конфликта

САЩ "съвсем очевидно влязоха в тази война без никаква стратегия"

ЕК: ЕС и Черна гора са по-близо от всякога след 14 г. преговори

ЕК: ЕС и Черна гора са по-близо от всякога след 14 г. преговори

„Черна гора е страната, която е най-близо до членство в ЕС, и ние оставаме напълно ангажирани с нейното европейско бъдеще“