21 Февруари, 2026

МВФ: Цените на енергоносителите трябва да спаднат в началото на 2022 г.

МВФ: Цените на енергоносителите трябва да спаднат в началото на 2022 г.


Цените на енергоносителите, които се повишиха през последните дни, вероятно ще останат високи през следващите месеци, но в началото на следващата година ще започнат да намаляват, заяви главният икономист на МВФ Гита Гопинат в интервю за АФП във вторник.

Въпреки че цените на енергията "ще бъдат повишени" през следващите няколко месеца, "очакваме те да се понижат до края на първото тримесечие на следващата година и през второто тримесечие", каза тя.

"След като преминем зимните месеци, ще бъдем в по-добра позиция. Очакваме те да се върнат надолу", цитира БГНЕС Гопинат.
Сподели:

Коментари (0)

Украйна удари с "Фламинго" завод за  „Искандер“ и „Орешник“

Украйна удари с "Фламинго" завод за „Искандер“ и „Орешник“

Путин посети завода преди време. Според ASTRA, в местни чатове жители на града пишат за поразяване на цехове №22 и №36

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

В най-напрегнатия момент от кризата между Вашингтон и Техеран в Белия дом е била на масата и най-драстичната опция – физическото отстраняване на върховния лидер на Иран.

Белият дом: И държавите със сключени споразумения ще бъдат обложени с 10% мито

Белият дом: И държавите със сключени споразумения ще бъдат обложени с 10% мито

То дойде, след като Върховният съд отмени специфичните за отделни държави мита, наложени от Тръмп чрез извънредни икономически правомощия.