24 Април, 2026

На "Кулата" тестват всички за Covid-19

На "Кулата" тестват всички за Covid-19

Заради заразени туристи на остров Тасос Гърция въвежда тестване на всички влизащи през ГКПП "Кулата".

Регистрирани са общо 6 случая на заразени с коронавирус туристи на остров Тасос.

Четирима от тях, които са сръбски граждани, са настанени в карантинен хотел.

Другите двама, чиято националност не се посочва, но се предполага, че са българи, са получили разрешение да се върнат в родината си.

Всички са млади хора без симптоми от заразата.

Тестовете са взети при преминаване на граничния пункт "Кулата".

Във връзка с изострянето на епидемичната обстановка в някои балкански страни се увеличава броят на тестовете на влизащите в страната през граничния пункт с България, съобщават гръцките власти.

Днес са тествани почти 90% от преминалите през "Промахон".

От петък след обед се очаква засилване на трафика пред този граничен пункт и властите са готови да поставят на тест всеки  пристигащ турист.

Необходимо е повече време за изчакване на влизащите туристи, предупреждават граничните власти.
Сподели:

Коментари (0)

Французите събориха стартовата площадка за руските ракети „Союз“

Французите събориха стартовата площадка за руските ракети „Союз“

„Союз в Куру“ е програма за развитие на сътрудничеството между „Роскосмос“ и ЕКА (Европейската космическа агенция), започната през 2007 година. За тази цел във Френска Гвиана бяха построени специални комплекси за ракетите-носители.Европа прекрати космическото сътрудничество с Русия още в първите дни след началото на пълномащабното нахлуване.

Фабрика за чорапи "Владимир Путин" - паралелната реалност на оглушалия руски диктатор

Фабрика за чорапи "Владимир Путин" - паралелната реалност на оглушалия руски диктатор

Речта за чорапите е само отражение на настроението на Владимир Путин, решил да игнорира действителността, която не отговаря на неговите представи

Зеленски пристигна в Саудитска Арабия за среща с престолонаследника

Зеленски пристигна в Саудитска Арабия за среща с престолонаследника

Президентът отбеляза, че в отговор на военната помощ Украйна се опитва да договори със страните от Близкия изток доставки на дизелово гориво. По негови думи в Украйна е възможен недостиг на дизелово гориво до 90%.