4 Август, 2026

Над 70 000 жертви на коронавируса в САЩ, лоша прогноза за лятото

Над 70 000 жертви на коронавируса в САЩ, лоша прогноза за лятото

Смъртните случаи от Covid-19 в САЩ днес се увеличиха до над 70 000, сочат данни на Ройтерс, а ключов модел за прогнозиране почти удвои броя на жертвите в страната.

Почти 1,2 милиона души са дали позитивни тестове за коронавируса – повече от общия броя на случаите в следващите най-засегнати страни – Испания, Италия, Великобритания, Франция и Германия.

Изследователски модел на Вашингтонския университет, който често е цитиран от представители на Белия дом, в понеделник почти удвои прогнозата за смъртни случаи в страната до 134 000 към 4 август.

Промяната отразява растящата мобилност в повечето щати, като се имат предвид облекчения, които позволяват на бизнеса да заработи, и отпадане на нареждания да се стои в 31 щата към 11 май, обясняват изследователите.

Ревизираната прогноза съвпада с разкритието на вътрешно предвиждане в администрацията на президента Доналд Тръмп за увеличаване на починалите до 3000 на ден в края на май от сегашните около 2000 дневно.
Сподели:
Буданов: Специалните мерки за принуждаване на Русия към мир продължават

Буданов: Специалните мерки за принуждаване на Русия към мир продължават

Той отбеляза, че Кремъл и досега погрешно смята, че ще успее да постигне целите си по военен път.

Зеленски освободи посланичката на Украйна в САЩ

Зеленски освободи посланичката на Украйна в САЩ

„Това е мое лично решение, продиктувано от лични обстоятелства, за които вече съм говорила“, написа тя

Тръмп пак се озъби на Иран: Военна блокада до споразумение или пълна капитулация

Тръмп пак се озъби на Иран: Военна блокада до споразумение или пълна капитулация

Иранското външно министерство заяви, че единствените разговори, които води, са с Оман и са посветени на планове за споделен контрол над Ормузкия проток

Коментари (0)