25 Юни, 2026

Навални е бил отровен в хотела в Томск, "Новичок" е открит върху бутилката минерална вода от стаята му

Навални е бил отровен в хотела в Томск, "Новичок" е открит върху бутилката минерална вода от стаята му
Алексей Навални

Следите от "Новичок" са открити върху бутилката вода, от която Алексей Навални е пил в стаята си в хотел Xander в Томск .

Информацията е от екипа на Фонда за борба с корупцията, цитиран от The Insider.

Когато на Навални му става зле в самолета и той каца аварийно в Омск, част от екипа му се връща в хотела и заедно с адвокат и видеооператор събират всички възможни улики от стаята му.

"Почистването на стаите започва след 10 часа и ние успяхме да влезем преди това. Организирахме дежурство пред стаята, така че да не може да влезе външен човек. Взехме няколко предмета, които той би могъл да използва сутринта преди полета. Сред тях и отпита бутилка от минерална вода", разказва един от сътрудниците на ФБК Георгий Албуров.

Той добавил, че Навални не помни кога точно е пил от бутилката.

Впоследствие журналистите изяснили, че полицията е иззела от хотела сървъра на системата за видеонаблюдение и самата техника за видеонаблюдение.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения

Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения

„Наредих на всички агенции на нашето правителство да се подготвят да действат бързо"

Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус

Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус

Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна

Мощно земетресение е регистрирано в Япония -  6,9 по Рихтер

Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер

„В момента няма информация за човешки жертви, но ще продължим да наблюдаваме и оценяваме ситуацията по отношение на щетите"

Коментари (0)