7 Декември, 2025

Навални: Рамзан Кадиров е поръчал и организирал убийството на Борис Немцов (ВИДЕО)

Навални: Рамзан Кадиров е поръчал и организирал убийството на Борис Немцов (ВИДЕО)

Чеченският проруски лидер Рамзан Кадиров е поръчал и организира убийството на Борис Немцов. Това заяви руският опозиционен лидер Алексей Навални.

  На 9 октомври Борис Немцов можеше да навърши 60 години, но през 2015 г. беше подло убит в гърба под стените на Кремъл.

Алексей Навални  говори за това, което в момента се случва с разследването по случая с Борис Немцов - защо истинските поръчители все още са безнаказани, макар и всички да ги познават.
24-годишният Владислав Мордасов беше осъден на 6 години и 7 месеца в колония с максимална сигурност, 19-годишният Ян Сидоров - на 6,5 години по обвинение в опит за организиране на безредици. 20-годишният Вячеслав Шашмин бе осъден на 3 години изпитателен срок, като го признаха за виновен за опит за участие в същите безредици.

Основните доказателства за разследването - се две експертизи, извършени с нарушения,  показания на обвиняемите и свидетелите, като повечето се отказват първоначалните си показания. Мордасов и Сидоров подадоха жалба за изтезание пред Следствения комитет и прокуратурата. Твърдят , че са измъчвани в полицейското управление, специалния център за задържане и същия този Следствен комитет. Не е образувано наказателно производство срещу служители.

Най-малко шестима свидетели казаха в съда, че са принудени да подпишат показания под натиск или изтезания.

Няколко часа преди да бъде убит, Борис Немцов е споделилл, че е заплашван от хора на Кадиров, разказа пред Московския окръжен съд Алексей Венедиктов - главен редактор на радио "Ехото на Москва" още през 2017 г..  Двамата се срещали поне два пъти в месеца. За последно те се видели броени часове преди убийството на Немцов на 27 февруари 2015 г.

 

Сподели:

Коментари (0)

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

"Като цяло това контрастира с подхода на предишни американски правителства", констатира говорителят на Путин.

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Тя е част от групата „Шахид Шуштари“, която според американското разузнаване  е извършвала кибератаки с цел шпионаж и нарушаване на работата на правителствени служби и търговски компании