Стотици спасители помагат на хванатите във водния капан хора
Мащабните порои, излизащи се над Сърбия и Босна в продължение на няколко дни, причиниха огромни наводнения. Властите в двете балкански държави обявиха извънредно положение на фона на очакващите се нови обилни валежи.
В Сърбия 1300 спасители и 22 лодки евакуират хванати във водния капан хора, посочват от вътрешното министерство на страната.
Река до югозападния сръбски град Кралево отнесе мост. В централната част на страната спасители евакуираха от домовете им 12 души. Град Крагуевац е под вода, след като река Лепеница излезе от коритото си. 22 души бяха евакуирани от село в близост до град Ягодина.
Множество малки реки в цяла Сърбия преляха и заляха основни пътища. На места няма и електричество.
Заради придошлите води преливат и реки в източната част на Босна. В североизточния град Тузла е обявено извънредно положение. Наредена е евакуация за целия регион. Свлачище блокира път край Сребреница. Издадено е и предупреждение за опасност от наводнения около столицата Сараево.
Още от Свят
НАТО е разработило три варианта за действие при нападение на Русия на Естония, Латвия или Литва
Като една от основните потенциални цели е посочена Калининградска област, където са разположени множество системи за противовъздушна отбрана и ракетни комплекси.
Нетаняху прие Къшнър и Младенов в Израел; разговорите продължават вече 3 часа
САЩ настояват Израел да одобри плана за постигане на мир в Газа
Руски топ икономист: Русия се връща в 90-те, катастрофата на икономиката е неизбежна
„Расте една беда, която се нарича дебиторска задлъжнялост. Казано просто – не ви плащат за това, което сте продали“, обяснява Игор Липсиц