25 Юни, 2026

Наводненията във Венеция са повредели базиликата "Сан Марко"

Наводненията във Венеция са повредели базиликата "Сан Марко"

Катедралата „Сан Марко” във Венеция е пострадала силно от наводненията през ноември. Щетите възлизат на около 5 милиона евро.

По данни на изданието Travel and Leisure катедралата е била затворена цяла седмица за реконструкция.

Вътре в сградата повредите са много повече, отколкото отвън.

Цяло денонощие базиликата се намирала под вода. Тя влизала вътре през прозорците.

При строителството на времето храмът бил издигнат в най-безопасната част на Венеция.

Оказва се обаче, че в този град никъде не можеш да се защитиш от наводнения. Опасност представлява не самата морска вода, а солта, която се съдържа в нея. Тя разяжда мозайката и тухлената основа.

Много жители на Венеция протестират срещу големите пътнически кораби, акостиращи в града. Според тях те само увеличават наводненията.

Сподели:
Паника в Русия: Путин се барикадира зад стотици ПВО системи, службите плашат с отмяна на вота

Паника в Русия: Путин се барикадира зад стотици ПВО системи, службите плашат с отмяна на вота

Само в Московска област те са съсредоточили стотици пускови установки за системите С-400, С-500 и „Панцир“

Зелените настояха за извънредна среща на ЕС заради горещата вълна в Европа

Зелените настояха за извънредна среща на ЕС заради горещата вълна в Европа

ЕС постепенно отстъпва от проекта „Европейски зелен пакт“ – пакетът от мерки за намаляване на емисиите на блока, допринасящи за глобалното затопляне, до нулево нетно ниво до 2050 г. – в опита си да подкрепи икономическата стабилност

Московски отговор на обвинението на Букурещ: Затвориха румънското консулство в Санкт Петербург

Московски отговор на обвинението на Букурещ: Затвориха румънското консулство в Санкт Петербург

Днес посланикът на Румъния в Русия Кристиан Истрате беше призован в руското Министерство на външните работи. Връчена му беше нота, с която румънският генерален консул в Санкт Петербург е обявен за персона нон грата.

Коментари (0)