16 Януари, 2026

Неидентифициран обект е навлязъл във въздушното пространство на Полша от Украйна

Неидентифициран обект е навлязъл във въздушното пространство на Полша от Украйна

Снимката е илюстративна

Според полските власти инцидентът е свързан с масираната руска въздушна атака от тази нощ


Властите в Полша съобщиха за неидентифициран обект, който е прелетял във въздушното й пространство от Украйна, предаде Франс прес.

Според полските въоръжени сили инцидентът може да е свързан с масираната руска въздушна атака срещу Украйна от тази нощ и рано сутринта.

"Обектът дойде от украинската граница", заяви пред местна медия полковник Яцек Горишевски, говорител на оперативното командване на въоръжените сили на Полша.

Най-малко 20 души загинаха при най-мащабният руски обстрел срещу украински градове през последните месеци. Атаката последва успешния удар на украинските сили срещу пристанище на анексирания полуостров Крим.
Сподели:

Коментари (0)

WSJ: САЩ трупат огнева мощ за Иран

WSJ: САЩ трупат огнева мощ за Иран

„По указание на президента Тръмп Министерството на финансите налага санкции на ключови ирански лидери, участвали в бруталното потискане на иранския народ“, каза министърът на финансите Скот Бесент

Мачадо: Ще стана президент на Венецуела, когато настъпи подходящият момент

Мачадо: Ще стана президент на Венецуела, когато настъпи подходящият момент

„Имаме мисия и ще превърнем Венецуела в земя на благодатта. Вярвам, че ще бъда избрана за президент."

ВСУ разнесоха руски склад за боеприпаси в Запорожка област

ВСУ разнесоха руски склад за боеприпаси в Запорожка област

Както съобщиха от Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна, ударът е нанесен в рамките на мерките за намаляване на настъпателните възможности на окупаторите