12 Април, 2026

NEXO съобщи за постигнато споразумение с властите в САЩ

NEXO съобщи за постигнато споразумение с властите в САЩ


В съобщение до медиите от NEXO посочиха, че са постигнали окончателно споразумение с Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC), Асоциацията на администраторите на ценни книжа в Северна Америка (NASAA), Главния прокурор на Ню Йорк (NYAG), и още институции.

От компанията посочват като детайли по споразуменията, че не са налице твърдения или обвинения, че NEXO е участвала в измама или подвеждащи търговски практики, или че клиенти на NEXO са били ощетени или подведени относно финансовото състояние на компанията. Това слага край и на всички производства по отношение на компанията в осем американски щата, които са изцяло от административен характер.

Единствената констатация на щатските регулатори относно несъответствия със законови изисквания от страна на компанията е по отношение на липса на необходимата регистрация за предлагане в САЩ на лихвоносещия продукт на NEXO, приет за ценни книжа.

С това американските регулатори приключиха своите всеобхватни проверки на дейността на NEXO, касаещи бизнеса на компанията, се посочва в съобщението.
Сподели:

Коментари (0)

Това ли е краят на "дубайската мечта"?

Това ли е краят на "дубайската мечта"?

Властите в Дубай правят опити да контролират кризата - пакет от мерки на обща стойност около 272 милиона долара има за цел да стабилизира икономиката

"Свързани сме завинаги" - астронавтите от "Артемис II" след завръщането си от Луната

"Свързани сме завинаги" - астронавтите от "Артемис II" след завръщането си от Луната

"Това е най-специалното нещо, което някога ще се случи в живота ми"

Папа Лъв XIV заминава на обиколка в Африка - там живеят над 20% от католиците в света

Папа Лъв XIV заминава на обиколка в Африка - там живеят над 20% от католиците в света

Той ще посети 11 града и селища в Алжир, Камерун, Ангола и Екваториална Гвинея