27 Юни, 2026

Нобелистката Наргес Мохамади започна гладна стачка в затвор в Иран

Нобелистката Наргес Мохамади започна гладна стачка в затвор в Иран
Наргес Мохамади, снимка: БГНЕС



Нобеловият лауреат за мир за тази година, иранката Наргес Мохамади, започна гладна стачка в затвора в родината си, където се намира.

По този начин тя протестира срещу липсата на медицински грижи за задържаните в иранските затвори и срещу задължителното носене на хиджаб от жените в Иран.

В изявление близки на нобелистката казаха, че тя е започнала протеста си преди няколко часа и изразиха безпокойство за здравето ѝ. 51-годишната правозащитничка Наргес Мохамади е осъждана неколкократно. От 2021 г. тя се намира затвор в Техеран.

Сподели:
Зеленски: Русия трябва да напусне Украйна, ако не иска повече война...

Зеленски: Русия трябва да напусне Украйна, ако не иска повече война...

Украинският президент изтъкна, че Украйна не иска война, но Путин е този, който трябва да направи крачката към мира

Пентагонът показва във видео кадри от ударите срещу Иран

Пентагонът показва във видео кадри от ударите срещу Иран

За изпълнението на задачата са били използвани изтребители F-35 и F-16, които са нанесли удари по четири ирански обекта в Ормузкия пролив и на остров Кешм

 The Telegraph: Как бижуто в короната – Крим – се превръща в капан за диктатора Путин

The Telegraph: Как бижуто в короната – Крим – се превръща в капан за диктатора Путин

Полуостровът някога беше представян от Кремъл като голямата история на успеха на стратегическата визия на Путин, днес може да се окаже срамен провал на т.нар. Специална военна операция

Коментари (0)