6 Декември, 2025

Нова глоба за Тръмп - 10 000 долара за обида на съдия

Нова глоба за Тръмп - 10 000 долара за обида на съдия

Доналд Тръмп, стопкадър: Skynews


Съдията от щата Ню Йорк Артър Енгерон глоби 45-ия президент на САЩ Доналд Тръмп с 10 000 долара, съобщава „Уолстрийт Джърнал“. Мярката е наложена за нарушаване на разпоредбите, забраняващи коментари за работата на съдебните служители.

По-рано Доналд Тръмп публикува в социалната си мрежа Truth Social снимка на Артър Енгерон с лидера на демократичното мнозинство в Сената на Конгреса на САЩ Чък Шумър. В заглавието той го нарече "приятел" на г-н Шумър.

Съдът нареди снимката да бъде премахната от социалните мрежи и наложи глоба от 5000 долара на Тръмп. По-късно, по време на почивката на едно от съдебните заседания, Доналд Тръмп заяви, че Артър Енгерон е "пристрастен съдия" и че до него вероятно седи "много по-пристрастен" човек.

Артър Енгорон председателства гражданския процес за измама на Доналд Тръмп на стойност 250 млн. долара, като главният прокурор на щата Ню Йорк Летиша Джеймс обвинява бившия президент, че е надценил активите си, припомня БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Тръмп и Инфантино използваха възможността за самореклама и маркетинг. В статута на ФИФА пише, че организацията трябва да е аполитична. Но ръководството ѝ тълкува това правило доста свободно, когато става въпрос за пари.

 Конгресът на ВМРО-ДПМНЕ преизбра Мицкоски за председател - нямаше други кандидати

Конгресът на ВМРО-ДПМНЕ преизбра Мицкоски за председател - нямаше други кандидати

Партийният лидер заяви, че „националната идентичност не е предмет на преговори, уважението към чуждите идентичности е ценност, но не за сметка на собствената“.