15 Януари, 2026

Нови твърдения, че Путин е умрял миналата нощ, Кремъл официално отрече (обновена)

Нови твърдения, че Путин е умрял миналата нощ, Кремъл официално отрече (обновена)

Колаж: kavkazcenter.com

Телеграм-канал "Генерал СВР", за който се смята, че има източници близки до руските спецслужби, отново съобщи, че Владимир Путин е починал вчера в 20 часа и 42 минути московско време в резиденцията си във Валдай.

Валерий Соловей, който също твърди, че разполага с вътрешна информация, обяви, че "тиранинът е мъртъв".

Според тази непотвърдена информация, лекарите, които са извършвали реанимационни действия и са констатирали смъртта на руския президент, в момента са затворени в помещението с тялото, по лична заповед на Дмитрий Кочнев, който получава заповеди от Николай Патрушев, секретар на Съвета за сигурност на Русия.

Според "Генерал СВР", охраната на двойника на Путин е усилена, водят се преговори между различните групи за влияние, но всеки опит двойник да бъде представен за президента, ще е равносилен на държавен преврат.

Припомвняме, че същите източници в четвъртък твърдяха, че сърцето на Владимир Путин е спряло и той е включен към системи за изкуствено поддържане на живота.

Много наблюдатели смятат, че както "Генерал-СВР", така и Соловей са използвани от службите и Николай Патрушев, за да пускат в  обществото различни слухове.

По-късно Кремъл официално опроверга твърденията за смъртта на руския президент Владимир Путин, като нарече информацията "пълна лъжа". А слуховете, че Путин е неизличимо болен от рак говорителят на Кремъл Дмитрий Песков ги обяви за „абсурдни“

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген