18 Май, 2026

Нови жертви на протестите в Боливия

Нови жертви на протестите в Боливия

Четирима души са били убити вчера при протестите в Боливия, с което жертвите от началото на кризата в края на октомври стават най-малко 23, съобщи Междуамериканската комисия по правата на човека (CIDH), цитирана от Франс прес.

От петък насам са убити девет души и ранени най-малко 122-ма, посочи в акаунта си в Туитър комисията, която е орган на Организацията на американските държави (ОАД).

Наред с това комисията изрази тревога от указа на временната президентка на страната Янине Анес, който позволява на армията да участва в опазването на реда, освобождавайки я от наказателна отговорност.

Припомняме, че преди два дни петима души загинаха, а най-малко 50 бяха ранени вчера при сблъсъци в покрайнините на боливийския град Кочабамба.

Сподели:

Коментари (0)

Шеф на разузнаване: Путин има малко добри варианти в Украйна

Шеф на разузнаване: Путин има малко добри варианти в Украйна

По думите му Русия „губи повече хора, отколкото набира през петата година от своята пълномащабна война“, а всеобщата мобилизация би била крайно непопулярна и потенциално би подкопала стабилността.

The Telegraph: Кремъл губи ключов съюзник, Макрон атакува руското влияние в Армения

The Telegraph: Кремъл губи ключов съюзник, Макрон атакува руското влияние в Армения

Тъй като войната на Русия в Украйна изчерпва силата и престижа на Москва, западните правителства все повече разглеждат Южния Кавказ като стратегически коридор за търговия, енергетика и критични минерали, заобикалящ Русия и Иран

Украйна създаде своята първа управляемa авиационна бомба: тя вече е готова за бойно приложение

Украйна създаде своята първа управляемa авиационна бомба: тя вече е готова за бойно приложение

Фьодоров съобщи, че бойната част на бомбата е 250 кг. Той отбеляза, че Министерството на отбраната вече е закупило първата експериментална партида, а пилотите отработват бойни сценарии