17 Юни, 2026

NYT: Отговорът на САЩ отваря пътя за преговори по договора за ракети със среден и малък обсег

NYT: Отговорът на САЩ отваря пътя за преговори по договора за ракети със среден и малък обсег

Отговорът на Съединените щати по предложенията на Русия във връзка със сигурността отварят вратата към провеждането на преговори за ограничаване разполагането на ракети със среден и малък обсег, пише вестник „The New York Times“, позовавайки се на части от документа.

Според информацията на изданието, в предоставения вчера писмен отговор се казва, че САЩ са склонни да обсъдят взаимни правила по ограничаване разполагането на такива ракети.

Освен това Съединените щати и техните съюзници имат готовност за преговори по въвеждането на взаимни правила, ограничаващи мащабите и местата за провеждане на военни учения, за да не бъде тълкувано преместването на военни сили като подготовка за потенциално нападение.

В отговора се посочва ясно, че Русия няма да има право на вето по въпросите за разполагане на ядрено оръжие, войски или обикновени видове въоръжения, съобщава БГНЕС

Сподели:
Михаил Фьодоров: Украйна ще превърне Крим в остров

Михаил Фьодоров: Украйна ще превърне Крим в остров

Министърът смята, че решението от първите месеци на 2026 г. за закупуване на дронове от типа Middle Strike е било правилно.

Тръмп: Искам Израел да прояви разум

Тръмп: Искам Израел да прояви разум

Той отбеляза също, че Израел трябва да може да се защитава

Страните от Г-7 планират производстно на ракети с голям обсег в Украйна "по лиценз" от САЩ

Страните от Г-7 планират производстно на ракети с голям обсег в Украйна "по лиценз" от САЩ

Държавните лидери от Седмицата посочиха, че са се споразумели "да засилят производството на военна техника за противовъздушна отбрана, на системи и дронове прехващачи, както и ракети с голям обсег"

Коментари (0)