Това заяви външният министър на Украйна Дмитрий Кулеба
Външният министър на Украйна Дмитрий Кулеба заяви, че три украински посолства са получили заплашителни писма, "напоени с червена течност".
"Първо, не две, а вече три, и второ, писмата не са с експлозив, а с друго вещество. Все още няма да коментирам, скоро ще излезем с официална позиция по темата. Да го кажем така: вътре в тези пликове имаше символична заплаха, предадена на Украйна. Мога само да кажа, че всички пликове бяха напоени с червена течност в момента на получаването им", каза Кулеба.
Още от Свят
В руската Държавна дума поискаха масирани удари не само по Киев, но и по летища и мостове
Слуцки оправдава призивите си с опит да бъдат „спрени влаковете със смъртоносно оръжие от Полша“.Според депутата Кремъл вече няма никакви „червени линии"
WELT: Войната навлиза в нова фаза, в която Русия се страхува от срив на фронта си
Руската армия вече няма явно предимство на фронта и все по-често отстъпва. Ударите по Киев се възприемат от много военни експерти като „акт на отчаяние“
Тръмп: Иран няма да получи облекчаване на санкциите в замяна на отказ от високообогатения си уран
Коментарите му идват в момент, когато Вашингтон и Техеран се опитват да постигнат споразумение за прекратяване на конфликта, който вече три месеца разтърсва Близкия изток