20 Март, 2026

Общонационална стачка блокира Гърция на 9 ноември

Общонационална стачка блокира Гърция на 9 ноември

Протест на гръцката опозиция срещу високите цени пред министерството на развитието. Участниците в него призовават за масово участие в стачка, обявена от синдикатите за сряда.

Депутати от лявата партия СИРИЗА, както и симпатизанти на партията, протестират, срещу "безсилието на правителството да овладее високите цени".

"Протестираме, за да можем да живеем" пише на плакат през министерството на развитието.

Вече седмица на пазара на хранителни стоки се прилага програмата "кошница на потребителя", където стоките са с по-ниски цени. Това е подигравка към бедните хора, защото понижението на цените е символично, коментират протестиращите.

Опозиционната партия СИРИЗА призовава към масово участие на обявената общонационална стачка на 9 ноември. Очаква се протестите да блокират напълно страната.
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: САЩ поискаха от Украйна да подкрепи военните им сили в Близкия изток

Зеленски: САЩ поискаха от Украйна да подкрепи военните им сили в Близкия изток

Украйна вече помага на пет страни от Близкия изток да свалят иранските Шахед-и. Страната е предоставила експертни оценки и помага за изграждането на отбранителна система, заяви Володимир Зеленски

Спецчастите на Франция задържаха танкер от „сенчестия флот“ на Русия в Средиземно море

Спецчастите на Франция задържаха танкер от „сенчестия флот“ на Русия в Средиземно море

Корабът е заподозрян в опит да заобиколи международните санкции, използвайки чужд флаг. Това съобщи президентът на Франция Еманюел Макрон в X

САЩ: Освобождаваме петрол от резервите си, но можем да произвеждаме много повече

САЩ: Освобождаваме петрол от резервите си, но можем да произвеждаме много повече

Пред Fox Business Network Министърът на енергетиката на Съединените щати Крис Райт обясни, че блокираният ирански петрол може да започне да достига до световните пазари "в рамките на три до четири дни", ако санкциите срещу страната бъдат отменени