24 Август, 2026

Обвинения срещу Саркози заради милионите от Кадафи

Обвинения срещу Саркози заради милионите от Кадафи
Никола Саркози и Моамар Кадафи


Френските прокурори заявиха в петък, че са отправили криминални обвинения в конспирация срещу бившия президент Никола Саркози заради твърденията, че той е използвал либийски пари за предизборната си кампания през 2007 г.

Обвинението за "членство в престъпна конспирация" е повдигнато в понеделник, съобщи Франс прес.

Това обвинение се прибавя към вече повдигнатите през 2018 г. за „пасивна корупция“, „облагодетелстване от присвоени публични средства“ и „незаконно финансиране на предизборни кампании“, за които Саркози вече е изправен пред съд.

Саркози, който беше президент от 2007 до 2012 г., отрече да е извършил неправомерни действия, заявявайки на страницата си във Фейсбук в петък, че "невинността му е била опетнена" от обвиненията, без "дори и най-малкото доказателство".

Прокурорите подозират, че Саркози и неговите сътрудници са получили милиони евро от режима на диктатора Муамар Кадафи, за да помогнат за финансирането на кандидатурата му за избори, съобщава БГНЕС.
Сподели:
Пекин упражнява атака срещу американски самолетоносач в пустинята

Пекин упражнява атака срещу американски самолетоносач в пустинята

Шведският ежедневник „Dagens Nyheter“ специално е поръчал нови сателитни снимки от американската компания Planet Labs. Новите кадри от петък (21 август 2026 г.) потвърждават: Пекин не спира.

В подкрепа на Украйна - лидерите от „Коалицията на желаещите“ се събират днес, но без България

В подкрепа на Украйна - лидерите от „Коалицията на желаещите“ се събират днес, но без България

  Форумът ще координира сигурността на Киев навръх 35-ата годишнина от независимостта на страната

Британският премиер е на първото си посещение в Киев днес

Британският премиер е на първото си посещение в Киев днес

Посещението на лидера на Лейбъристката партия идва, след като той обяви, че Великобритания „се е съгласила отбранителната фирма MBDA да разкрие класифицирана информация за британските компоненти за ракетата с голям обсег SCALP, за да се установят местни производствени линии в Украйна

Коментари (0)