7 Юли, 2026

Очаква се Путин скоро да обяви кандидатурата си за нов президентски мандат

Очаква се Путин скоро да обяви кандидатурата си за нов президентски мандат
Владимир Путин

Путин е вече най-дългогодишният руски лидер с изключение на Йосиф Сталин


Руският президент Владимир Путин може следващия месец да обяви кандидатурата си нов мандат на предстоящите през март 2024 г. избори за държавен глава. Това пише днес влиятелният в Русия в. "Комерсант" в публикация под заглавието "Предизборна цивилизация".

Стартът на неформалната президентска кампания е насрочен за ноември – на откриването на международното изложение "Русия", заявяват източници на изданието, близки до президентската администрация. Според един от възможните сценарии Путин може публично да обяви издигането си за нов мандат именно на този форум – в рамките на мероприятие, на което ще бъдат представени всички региони.

Има и други варианти, посочва изданието, цитирано от БНР.

Според източниците идеологическата рамка на кампанията ще изглежда по следния начин – Русия е отделна цивилизация, за която са важни традиционните ценности, атакуват я врагове, но благодарение на консолидацията на обществото те няма да успеят нищо да постигнат.

Юридически кампанията за вота ще започне с назначаването на изборите от Съвета на федерацията (долната камара на парламента), което трябва да стане в средата на декември, тъй като гласуването ще е на 17 март 2024 г. Самият Путин все още не е обявявал публично участието си в изборите.

Владимир Путин, който получи поста от Борис Елцин в края на 1999 г. е вече най-дългогодишният руски лидер, с изключение на Йосиф Сталин, посочва Ройтерс.
Сподели:
Мадяр: Поразихме 10 танкера от „сенчестия флот“ на Русия в Азовско море за едно денонощие

Мадяр: Поразихме 10 танкера от „сенчестия флот“ на Русия в Азовско море за едно денонощие

Сред посочените съдове са „Венера-3“, „Санар-1“, „Санар-17“, „Климена“, „Тети“, „Алексей Саврасов“ и „Пенелопа“

UKMTO: Трети танкер беше атакуван в Ормузкия проток през последното денонощие

UKMTO: Трети танкер беше атакуван в Ормузкия проток през последното денонощие

Данните са на британската Агенция за морска търговска сигурност - по-рано Катар обвини Иран за нападение срещу кораб

Горяха заводи в Русия и мостове в Крим - далекобойните украински атаки продължават

Горяха заводи в Русия и мостове в Крим - далекобойните украински атаки продължават

Поразени са завод за микроелектроника и предприятие, произвеждащо барут, взривни вещества и компоненти за ракетно гориво

Коментари (0)