23 Юни, 2026

Официално: Франция и Холандия са против започване на преговори за ЕС със Скопие и Тирана

Официално: Франция и Холандия са против започване на преговори за ЕС със Скопие и Тирана

Министрите по европейските въпроси на страните в ЕС обсъждат днес в Люксембург дали да започват преговори за присъединяване с Албания и Северна Македония. Франция обяви, че на този етап е твърдо против.

Холандският министър на външните работни също заяви преди днешната среща, че двете държави все още не са готови за започване на преговори за членство в ЕС.

В началото на месеца бъдещият председател на ЕС Урсула фон дер Лайен, настоящият - Жан-Клод Юнкер, председателят на Европейския съвет Доналд Туск и председателят на Европарламента излязоха със съвместно становище, в което казват, че двете страни са изпълнили това, което се иска от тях и призовават държавите членки да подкрепят започването на преговорите за присъединяване.
Сподели:
Техеран: САЩ не може да решава какво ще прави Иран с размразените си активи

Техеран: САЩ не може да решава какво ще прави Иран с размразените си активи

„Отхвърлям всякакви твърдения на Вашингтон, че друга държава трябва да има каквато и да било роля или влияние върху тези решения и процеси“, заяви иранският постоянен представител към ООН в Женева Али Бахрейни

"Нито ток, нито вода, нито нищо, празни магазини ...":  Руснаци масово напускат Крим

"Нито ток, нито вода, нито нищо, празни магазини ...": Руснаци масово напускат Крим

Колоната от автомобили, които напускат полуострова надхвърли 700 коли, а ограниченията на стоките в магазините вече са непоносими за жителите тук

Гутериш призова всяка IT компания да разкрие еко отпечатъка си

Гутериш призова всяка IT компания да разкрие еко отпечатъка си

По-рано през юни проучване на ООН установи, че през 2025 г. центровете за данни са потребявали повече електроенергия от всички страни в света с изключение на десет от тях

Коментари (0)