14 Януари, 2026

Ограниченията за пристигащите в Гърция се удължават до 8 март

Ограниченията за пристигащите в Гърция се удължават до 8 март

Гърция удължи до 8 март ограниченията за пристигащите с полети от чужбина, както и изискванията за самоизолация.

Всички пристигащи с чуждестранни полети трябва да представят негативен PCR тест, направен най-много 72 часа преди полета. Те трябва да спазват и 7-дневна карантина, след като се настанят. 

След едноседмичната изолация за пътниците от Великобритания се изисква и PCR тест. 

На гръцките летища ще бъдат извършвани тестове на пристигащи на произволен принцип, а в случай че се окажат положителни - налага се 14-дневна карантина.

Забранени са полети от страни извън Европейския съюз и извън Шенгенската зона -  с някои  изключения. До 8 март остават забранени и полетите между Гърция и Турция. А всички полети от и до Албания и от и до Република Северна Македония ще се извършват само от един международно летище в Атина.

Полетите от и до Русия пък ще е извършват само на летищата в Атина, Солун и Ираклион.

Сподели:

Коментари (0)

ЕС планира да назначи преговарящ с Русия: кой може да е той

ЕС планира да назначи преговарящ с Русия: кой може да е той

След разговори, водени от Париж и Рим, се обсъжда избор за влиятелния пост между водещи политици и служители

Окупаторът удари родния град на Зеленски, остави на тъмно хиляди

Окупаторът удари родния град на Зеленски, остави на тъмно хиляди

В Ростов на Дон, който се намира на 100 километра от границата с Украйна, са избухнали два пожара в промишлен обект

Израел и арабски представители уговарят САЩ да отложат удари срещу Иран

Израел и арабски представители уговарят САЩ да отложат удари срещу Иран

В последните дни израелски и арабски официални лица са информирали Белия дом, че според тях режимът в Техеран все още не е отслабен до степен, при която американски военни удари биха били решаващият фактор за свалянето му