25 Юни, 2026

Огромен пожар в завод за торове край Москва

Огромен пожар в завод за торове край Москва

26 пожарни автомобила гасят пламъците


Голям пожар избухна в склад за торове в град Раменское край Москва, съобщи в изявление руското министерство на гражданската отбрана, извънредните ситуации и ликвидирането на последствията от стихийните бедствия, предадоха световните агенциии.

"В потушаването на пожара участват над 70 души и 26 единици техника. Съществува риск пожарът да се разпространи към съседен склад. На мястото се наблюдава силно задимяване, а мобилна лаборатория измерва качеството на въздуха за наднормени показатели", се казва в изявлението, цитирано от ТАСС.

СЛЕД ВЗРИВА В ЗАВОД КРАЙ МОСКВА:Една жертва, 12 души в неизвестност и десетки пострадали

Според руските служби за действие при извънредни ситуации сигналът за пожара е бил подаден в 11:53 часа московско време. При пристигането на противопожарните екипи цялата площ на склада за торове е горяла, уточнява РИА "Новости". Пожарът е обхванал 2700 квадратни метра площ.

Видеозаписи от пожара, разпространени в интернет, показват гъст черен дим и пламъци, видими от голямо разстояние, съобщава Ройтерс. Черни облаци дим се виждат чак от разположените наблизо градове Жуковски и Люберци в подмосковието, допълва ТАСС.

Агенцията цитира прокуратурата на Московска област, според която пожарът е бил причинен от нарушаване на правилата за противопожарна безопасност при извършване на заваръчни работи.
Сподели:
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите

Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите

За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин

Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо

Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление

Коментари (0)