18 Март, 2026

Опашки за ваксини в Гърция

Опашки за ваксини в Гърция

В Гърция отново се засили имунизационната кампания срещу коронавируса, след въвъждане на ограничения за неваксинираните. Премиерът Кириакос Мицотакис отхвърли вероятността за въвеждане на локдаун.

Гръцките власти констатират засилен интерес към ваксиниране, след като въведоха ограничения срещу лицата без имунизация. Около 70 хиляди на ден си поставят ваксина,съобщават от министерството на здравеопазването. Гърците вече чакат на опашка на много места в страната пред центровете за ваксинация. Част от лекарите от Съвета за контрол на пандемията настояват да се въведе задължително ваксиниране и да се тестват дори хората с поставени две дози. Правителството отказа да приложи тези мерки.

Проблем пред властите в Гърция е високият брой около 570 хиляди граждани над 60-годишна възръст, които не са ваксинирани дори с първа доза.

По последни проучвания 56% от гърците са на мнение,че правителството не се справя с пандемията.

Късно снощи в Солун протестираха лекарите от държавните болници.Те настояват за незабавна мобилизация на всички медици на частна практика, както и на всички частни клиники.

От днес в десет държавни болници започва прилагането на моноклониални антитела за лекуване на пациенти с Covid. 
Сподели:

Коментари (0)

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

САЩ изпращат значителни военни подкрепления в Близкия изток, нанесоха мощен удар по всички военни обекти на остров Харг

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

Освен това Москва консултира Техеран относно тактиката за използване на безпилотни апарати, като се взема предвид опитът от използването на дронове във войната срещу Украйна.

Канада може да се присъедини към ЕС

Канада може да се присъедини към ЕС

Френският външен министър Жан-Ноел Баро намекна, че Канада може да се присъедини към Европейския съюз. Темата се появява на фона на геополитическо напрежение и стремежа на ЕС да се утвърди като глобален играч между САЩ и Китай.