24 Май, 2026

Орбан продължава конфликта с ЕС: Писна ми от Брюксел

Орбан продължава конфликта с ЕС: Писна ми от Брюксел

Виктор Орбан, източник: tomorrowsaffairs.com


Унгарският премиер Виктор Орбан заяви пред вестник Magyar Nemzet, че е "уморен от Брюксел", но че не планира да напусне Европейския съюз, а напротив, да събере поддръжници и да го "превземе".

Орбан, отговаряйки на журналистически въпрос дали се страхува, че на избирателите му е "писнало от Брюксел", отговаря, че за него това е "естествено явление".

"И на мен ми писна от Брюксел. Въпросът е само какъв извод ще си направим от тази ситуация. Вярвам, че трябва да се задълбочим, да вземем позиции, да съберем съюзници и да подобрим Европейския съюз. Не е достатъчно да се ядосваме , Брюксел трябва да бъде окупиран", казва Виктор Орбан, цитиран от "Фокус".

По-рано той заяви, че Унгария "не иска да напусне ЕС, а да го окупира", затова е необходимо да спечели следващите избори за Европейски парламент и "да поеме политически контрол над Брюксел".

"Ръководството на Европейския съюз трябва да уважава суверенитета на европейските народи, а не да третира страните членки като провинции“, заявява Орбан, отбелязвайки, че е в интерес на Будапеща да остане част от Съюза.

"Има други членки на ЕС, които не се справят толкова добре по един или друг въпрос. Мисля, че Унгария днес не трябва да е в ЕС, но след като влязат, трудно ще ги измъкнем", заключава той.
Сподели:

Коментари (0)

Кая Калас: Москва води безразсъдна ядрена политика, на ръба на войната

Кая Калас: Москва води безразсъдна ядрена политика, на ръба на войната

„Русия стигна до задънена улица на бойното поле, затова тероризира Украйна с целенасочени удари по градските центрове"

Полша активира военната си авиация заради масираната руска атака срещу Украйна

Полша активира военната си авиация заради масираната руска атака срещу Украйна

"Действията са превантивни и имат за цел да осигурят и защитят полското въздушно пространство, особено в районите, съседни на застрашени региони в Украйна"

Преговорите: Иран разминира Ормузкия проток, САЩ вдигат блокадата, за урана все още няма решение

Преговорите: Иран разминира Ормузкия проток, САЩ вдигат блокадата, за урана все още няма решение

САЩ ще се ангажират да издадат няколко лиценза, които временно ще спрат санкциите срещу Иран и ще позволят на Техеран да търгува свободно с петрол