7 Декември, 2025

Орбан се обяви против изпращането на германски танкове в Украйна

Орбан се обяви против изпращането на германски танкове в Украйна

Виктор Орбан

Унгарският премиер Виктор Орбан се обяви против изпращането на танкове от Германия за Украйна. Ръководителят на унгарското правителство каза, че подобни действия доближават германците до пряко участие в конфликта. „Първоначално германците изпратиха войнишки каски, като казаха, че не искат да изпращат там смъртоносни оръжия. Сега се стигна до танкове и вече се говори за самолети“, написа Орбан на правителствената страница във Фейсбук. „Стъпка по стъпка германците се движат към война“, обобщи унгарският премиер.

Той припомни, че от самото начало на конфликта в съседната държава Унгария е предупредила, че няма да доставя оръжие на украинската армия. "Ние не доставяме оръжие и искаме мир", каза Орбан. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

"Сметище за хора" - тайната сделка между САЩ и Есватини за трансфер на престъпници

"Сметище за хора" - тайната сделка между САЩ и Есватини за трансфер на престъпници

Според правителството на Есватини затворниците не представляват никаква опасност, тъй като се намират в сигурни изолирани сектори. Въпреки това живеещите в съседство изпитват безпокойство.

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

„На всеки шест месеца получаваме нови планове и по някакъв начин усещам, че тук чакаме да научим какви планове ще дойдат от Вашингтон тази година. Планове трябва да идват и от Брюксел и Берлин.“