6 Февруари, 2026

Осъдиха на 9 години затвор съратничка на Навални

Осъдиха на 9 години затвор съратничка на Навални

Ксения Фадеева, tomsk.ru


Ксения Фадеева, сътрудник на руския опозиционен лидер Алексей Навални, е осъдена на 9 години затвор, съобщи "Данас".

Фадеева, която оглавяваше местния клон на организацията на Навални в сибирския град Томск, беше осъдена по обвинение в организиране на екстремистка група.

Адвокатите ѝ заявиха, че ще обжалват присъдата с аргумента, че тя е прекъснала връзките си с организацията на Навални, преди руските власти да я определят като екстремистка през 2021 г.

Говорителката на Навални Кира Ярмиш написа в X, че Фадеева е "честна и смела" и че тези, които са измислили наказателното дело срещу нея, в крайна сметка ще бъдат наказани.

Навални, най-изявеният съперник на руския президент Владимир Путин, излежава 19-годишна присъда затвор по обвинения в екстремизъм, съобщава БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Русия  разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Рубио: Русия разруши действащата система за контрол на ядрените оръжия

Държавният секретар на САЩ добави, че Москва подкрепя непрозрачното и бързо нарастване на ядрения арсенал на Китай

Демократи и републиканци:  Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Демократи и републиканци: Тръмп е подъл, "маймунското" видео за Обама е расизъм

Докато демократите се нахвърляха върху публикацията, изглежда, че именно възмущението на някои членове на собствената републиканска партия на Тръмп предизвика промяната в позицията на Белия дом

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Канада ще предаде на Украйна ракети AIM за укрепване на ПВО и противодействие на крилати ракети

Подчертани са значителните перспективи за промишлено сътрудничество между украинското и канадското правителство и компании