28 Декември, 2025

Остър дефицит на медицински кислород в Русия

Остър дефицит на медицински кислород в Русия

Заради новата вълна от делта варианта на коронавируса в Русия не достига кислород за изкуствена вентилация, съобщава kasparov.ru.

 

Започнал е внос от Финландия и Казахстан, руските здравни власти се готвят да купуват и от Китай.

200 тона кислород са били закупени в Казахстан за южните региони.

"Северозападните и западните региони на Русия ще бъдат допълнително снабдени с отдели партиди медицински кислород от Финландия - по 20 тона. Водят се преговори за постоянни достави от 240 тона месечно. За да бъде доставен кислород в Сибир и на Далечния Изток посолството на Русия в Китай проучва възможностите за пряко договаряне с производителите", съобщава Денис Мантуров от Оперативния щаб за борба с коронавируса.

Мантуров признава, че руските предприятия не успяват да произведат необходимите количества.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канадският премиер Марк Карни осъди „варварството“ на последната бомбардировка на Киев от Москва, по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

В Купянск и околностите му ситуацията се намира под контрола на Силите за отбрана, а руската групировка в града фактически е лишена от логистика и изпитва остър недостиг

В Китай откриха огромно подводно златно находище

В Китай откриха огромно подводно златно находище

Пекин напоследък засилва проучването на минерали в цялата страна, като инвестира близо 64 милиарда долара в тази област от 2021 г. насам.