20 Март, 2026

Пашинян покани опозиция за консултации по извънредни избори

Пашинян покани опозиция за консултации по извънредни избори

Никол Пашинян

Арменският премиер Никол Пашинян покани политическите сили на Армения за консултации по провеждането на извънредни парламентарни избори през 2021 година. Това той написа на страницата си Facebook.

Пашинян заяви, че движението на опозицията с искането за оставката му не получи подкрепа от народа. По думите му, опозицията е разполагала с всички възможности, а правителството не е прилагало сила за удържането на своята власт.

В Армения повече от месец продължава протестните акции за оставката на Пашинян. Опозицията смята, че подписаното от него примирие на 9 ноември с руския и азербайджанския държавен Глава Владимир Путин и Илхам Алиев за пълното прекратяване на военните действия в Нагорни Карабах е всъщност капитулация. Опонентите на Пашинян го обвиняват и за икономическите и социалните проблеми на страната. /БГНЕС, ТАСС
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Не искам примирие с Иран!  Буквално унищожаваме противника

Тръмп: Не искам примирие с Иран! Буквално унищожаваме противника

Американската армия може да „неутрализира“ остров Харг - ключов петролен център за Иран - „по всяко време, ако президентът Тръмп даде заповед“, заяви говорителката на Белия дом Анна Кели

Великобритания разреши на САЩ да използват нейни бази за удари по Иран 

Великобритания разреши на САЩ да използват нейни бази за удари по Иран 

Британските министри обсъдиха на съвещание днес ситуацията в Иран и блокирането на Ормузкия проток, се казва в изявление на правителството.

Z-блогърът Иля Ремесло, който призна, че Путин е „военен престъпник и крадец“, вече е в психиатрията

Z-блогърът Иля Ремесло, който призна, че Путин е „военен престъпник и крадец“, вече е в психиатрията

"Може би най-логичният ход. В случай, че вашата циркова маймунка е излязла от контрол и започне да бълва революционни лозунги“, пише блогърът Александър Картавих