28 Април, 2026

Друг им е виновен: Кремъл се оправда със САЩ за нахлуването в Украйна

Друг им е виновен: Кремъл се оправда със САЩ за нахлуването в Украйна

Николай Патрушев и Владимир Путин

Москва не воюва с Украйна, а освобождава от окупация своите региони и трябва да сложи край на кървавия експеримент на Запада по унищожаването на братския украински народ, заяви Николай Патрушев

Секретарят на руския Съвет за сигурност Николай Потрушев обвини САЩ за руската агресия срещу Украйна.

Според него, нахлуването на Русия в Украйна е инициирано във Вашингтон, за да бъде отработена технологията за разделянето на един народ.

"Западът, заради своите амбиции, практически унищожава украинския народ, като принуждава активното поколение да загива на бойното поле, а останалите довежда до крайна нищета", казва Патрушев в интервю за "Аргументи и факти".

По думите му, Москва не воюва с Украйна, а "освобождава от окупация своите региони и трябва да сложи край на кървавия експеримент на Запада по унищожаването на братския украински народ".

Същият аргумент използва и Владимир Путин, който заяви, че "случващото се е наша обща трагедия, но това не е политика на Русия, а на трети страни, които искат да разрушат руския свят".

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Словакия осъди ЕС заради спирането на руския газ

Словакия осъди ЕС заради спирането на руския газ

Унгарското правителство под ръководството на Виктор Орбан вече беше завело подобно дело, въпреки че не е известно дали новото проевропейско правителство на Петер Мадяр желае да го продължи, пише Киев индипендънт

Във Финландия заработи първата на континента мина с пълен цикъл на производство на литий

Във Финландия заработи първата на континента мина с пълен цикъл на производство на литий

Въпреки че литиеви запаси притежават и други европейски страни, като Португалия и Чехия, финландският обект е първият с цяла производствена верига – от мината до обогатителната фабрика

Нощни руски удари с дронове над Кривой Рог, има загинал и ранени

Нощни руски удари с дронове над Кривой Рог, има загинал и ранени

„Руснаци атакуваха Кривой Рог. Един човек е убит, петима са ранени“, съобщи ръководителят на Днепропетровската областна държавна администрация Александър Ганжа