От 1 януари 2022 година Пекин забранява използването на фойерверки и други пиротехнически средства в целия град, съобщава пекинският вестник "Xinjingbao".
Правилото ще остане в сила до новогодишните празници, пише вестникът. В Пекин вече няма да има и специализирани магазини, в които гражданите да купуват пиротехнически изделия.
За нарушаването на правилата ще бъдат налагани сериозни глоби. Вестникът уточнява, че според специална правителствена директива фойерверките в китайската столица вече ще са разрешени само по време на големи национални и градски тържества. Изключение е направено и за развлекателните програми във ваканционния парк Universal Beijing Resort, който беше открит през септември в източната част на Пекин, съобщава БГНЕС
Още от Свят
Киев потвърди ударите по фрегатите „Адмирал Есен“ и „Адмирал Макаров“ – носители на ракети „Калибър“
Фрегаттата „Адмирал Есен“ е сред трите руски кораба, които бяха ударени в нощта срещу 12 август. Поразен е и патрулният кораб „Василий Биков“, както и инфраструктурата на нефтобазата „Грушовая“, петролния терминал „Шесхарис“ и радиолокационната станция 30Н6Е, която е част от зенитно-ракетния комплекс С-300
Епидемията от ебола в Конго е на път да надмине най-смъртоносната в историята
Епидемията беше обявена на 15 май, но властите сега твърдят, че тя е започнала още през февруари.
Асен Василев: Разбираемо е защо бащите на убийците харесват „Прогресивна България“
"Никой български премиер не си е позволявал подобно предателство към българския народ. Нито такава безподобна наглост", казва той.