Президентът Стево Пендаровски е получил покана да присъства на откриването на Македонския културен клуб „Никола Вапцаров“ в Благоевград в неделя, но поради поети предварително ангажименти той няма да присъства на събитието, а ще изпрати свой представител, съобщиха от кабинета.
„Предвид поетите ангажименти президентът няма възможност да присъства лично в Благоевград, но от негово име ще присъства главният секретар на кабинета на президента Миле Бошняковски“, подчертават от кабинета на Пендаровски.
По-рано Пендаровски каза в гостуването си в ТВ Сител, че няма да отиде в Благоевград в неделя за откриването на клуб "Никола Вапцаров" към ОМО "Илинден Пирин", защото не е поканен.
По отношение на българските сдружения в страната президентът Пендаровски заяви, че не трябва да се допуска те да носят имената на, както подчерта, доказани фашистки сътрудници. След съобщенията от Министерството на правосъдието, че дори и да бъде приет нов закон за сдруженията, той не може да се прилага със задна дата, Пендаровски заяви, че може да се преразгледа работата на съществуващите сдружения, припомня БГНЕС
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.