28 Март, 2026

Пентагонът: Движението на руските части в много райони на Украйна е "замразено"

Пентагонът: Движението на руските части в много райони на Украйна е "замразено"

Украинските контраатаки и логистичните проблеми на руската армия възпрепятстват движението ѝ, твърдят британски военни експерти.


Според Пентагона, движението на руските части в много райони на Украйна е "замразено". Обстрелът на Харков продължава, но градът успява да отблъсне нападението. Критична е ситуацията в Мариупол след обстрела на театъра. Има оцелели, но входът на сградата е затрупан и до тях трудно стигат спасители.

Според местните власти в театъра е имало между 1000 и 1 200 души.

Русия заяви, че няма да предложи хуманитарна резолюция за гласуване в ООН в петък, както беше планирала, и обвини САЩ, че оказват натиск върху други държави-членки да не я подкрепят.

В поредното си обръщение Володимир Зеленски благодари на Германия и САЩ за подкрепата, и се обърна към майките на руските военни. По думите му, руските власти им казват, че децата им са загинали, а те са живи, но са в пелн. За пореден път подкрепа за Украйна изрази и президентът на САЩ Джо Байдън, припомня БНР.
Сподели:

Коментари (0)

Амфибийният кораб на САЩ USS Tripoli доплава до Близкия изток с 3 500 елитни морски пехотинци

Амфибийният кораб на САЩ USS Tripoli доплава до Близкия изток с 3 500 елитни морски пехотинци

Корабът е пристигнал в района на 27 март и е флагман на контингент от около 3 500 морски пехотинци и моряци на САЩ. С тях се включват транспортни и изтребителни самолети, както и амфибийни и тактически активи

Орбан беше жестоко освиркан на митинг,  той обвини Украйна

Орбан беше жестоко освиркан на митинг, той обвини Украйна

Министър-председателят на Унгария обвини протестиращите в сътрудничество с украинските специални служби.

СЗО: 9 медици са убити и 7 са ранени при пет атаки в Южен Ливан

СЗО: 9 медици са убити и 7 са ранени при пет атаки в Южен Ливан

"Екипи от медицински служители, работещи в пет ливански села, днес бяха нападнати, докато изпълняват служебните си задължения на терен", посочи генералният секретар на световната организация