20 Февруари, 2026

Петков се срещна с Карън Донфрид, обсъдиха общите енергийни проекти

Петков се срещна с Карън Донфрид, обсъдиха общите енергийни проекти

Кирил Петков и Карън Донфрид


Премиерът Кирил Петков се срещна с помощник-държавния секретар на САЩ по европейските и евразийските въпроси Карън Донфрид, която днес и утре е на посещение в България, съобщиха от правителствената пресслужба.

Двамата обсъдиха двустранно сътрудничество в сферата на сигурността, единния отговор на НАТО срещу войната на Русия в Украйна, общите енергийни проекти, както и мерки за справяне с корупцията.

Днешният разговор е продължение на поредицата от срещи на високо ниво между Съединените щати и България, след като миналата седмица премиерът Петков посети Вашингтон, където се срещна с вицепрезидента на САЩ Камала Харис, държавния секретар Антъни Блинкен, председателя на Конгреса на САЩ Нанси Пелоси, съветникът по национална сигурност в Белия дом Джейк Съливан и заместник-държавния секретар по политически въпроси в Държавния департамент Виктория Нюланд. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп удължи санкциите срещу Русия заради нахлуването в Украйна

Тръмп удължи санкциите срещу Русия заради нахлуването в Украйна

Важно е, че първият указ за санкции срещу Русия е издаден през 2014 година. Тогава указът на президента на САЩ Барак Обама № 13660, публикуван на 6 март 2014 година

От свитата на Путин:  За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

От свитата на Путин: За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

Кирил Дмитриев нарече „фалшива“ новината, че Москва уж предлага на Вашингтон някаква „сделка“ за 12 трилиона долара в замяна на вдигане на санкциите.

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

Имаше литийно шествие от храма „Света София-Премъдрост Божия” до паметника на Васил Левски